DARMOWA DOSTAWA PACZKOMATEM INPOST

KALKULATOR

Nie wiesz, ile kruszywa powinieneś kupić?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kalkulator zapotrzebowania. Teraz możesz sprawdzić jakiej ilości  kamienia potrzebujesz, aby pokryć dany obszar.

Katalog produktów

Pobierz

PORADA MIESIĄCA

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne na trawnikach wiosną.

[pokaz_film]

Właściwe przygotowanie trawnika na początku sezonu sprawi, że będzie on nam służył przez cały sezon.

Pierwszym zabiegiem jaki powinniśmy wykonać po zakończeniu sezonu zimowego jest aeracja.Ma ona za zadanie usunięcie filcu , czyli nie zmineralizowanej, nie rozłożonej darni. Filc ten nawarstwia się w ciągu roku, blokując wodzie i składnikom pokarmowy dostępu do warstwy korzeniowej roślin. W efekcie powoduje to gorsze wchłanianie się i ulatnianie składników
pokarmowych (głównie azotu) oraz szybsze odparowywanie wody. Trawniki pokryte filcem są zatem bardziej narażone na choroby i szkodniki.

Kolejnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest wertykulacja, czyli pionowe cięcie darni. Wertykulacja ma za zadanie przycięcie masy korzeniowej powodując jej lepszy i głębszy rozrost. Zabiegi te wykonujemy wiosną, kiedy temperatura w ciągu dnia wynosi minimum +5 0 C. Uwaga do właścicieli trawników młodych i jednorocznych – w tym przypadku wykonywanie tych zabiegów jest niewskazane.

Wykonywanie zabiegów aeracji i wertykulacji. Najpierw kosimy trawnik bardzo nisko ok. 2-3cm. Potem wyczesujemy i zbieramy filc. Dla dokładniejszego czyszczenia jeszcze raz kosimy. Następnie wykonujemy wertykulację na gł. ok. 2-4cm. Na glebach bardzo ciężkich i gliniastych wykonujemy nakłuwanie darni i piaskowanie w ilości ok. 1kg piasku na 1m 2 . Na glebach lekkich zabieg ten nie jest konieczny. Po głębokiej wertykulacji wałujemy w celu dociśnięcia gleby.

Po tych zabiegach pielęgnacyjnych należy wykonać nawożenie trawnika. Najlepiej zastosować nawóz szybko rozpuszczalny, zawierający dużą dawkę azotu, który stymuluje wzrost trawy. Takim nawozem jest np. nawóz do trawników SZYBKI WZROST marki VILA. Zawiera on szybko działające formy azotu i wapnia, gwarantując szybki i bujny wzrost oraz intensywną barwę trawnika. Można go stosować do wszystkich gatunków traw.

Pamiętajmy, że po nawożeniu trawnika konieczne jest wykonanie podlewania, aby nawóz mógł się rozpuścić. Dzięki temu „nie zabierzemy go” z powrotem przy następnym koszeniu, wykorzystując maksymalnie zawarte w nim składniki mineralne. Przy nawozach słabszej jakości podlewanie musimy powtórzyć jeszcze raz po ok. 2-3 dniach aby nawóz się całkowicie rozpuścił i wniknął w głąb warstwy korzeniowej.

Następne koszenie wykonujemy po ok. 1,5 tygodnia, kiedy trawa osiągnie wysokość 4-5 cm. Do wykonania kolejnego nawożenia należy zastosować nawóz wieloskładnikowy Vila PRO-COMPLEX z częstotliwością co 1 miesiąc na ogrodach z systemami nawadniania i co 1,5 miesiąca na trawnikach bez systemów nawadniania. Możemy także zastosować nawozy o spowolnionym działaniu, np. sześciomiesięczne.

Frakcja

Długość w metrach

Szerokość w metrach

Potrzeba 0 worków.