DARMOWA DOSTAWA PACZKOMATEM INPOST

KALKULATOR

Nie wiesz, ile kruszywa powinieneś kupić?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kalkulator zapotrzebowania. Teraz możesz sprawdzić jakiej ilości  kamienia potrzebujesz, aby pokryć dany obszar.

Katalog produktów

Pobierz

PORADA MIESIĄCA

Jaki nawóz do hibiskusa ogrodowego? Podpowiadamy, który produkt będzie najlepszy

[pokaz_film]

Marzysz o ogrodzie z wieloma kolorowymi kwiatami? W takim razie warto pomyśleć o posadzeniu hibiskusa ogrodowego. Wyróżnia się on przede wszystkim dużymi i różnokolorowymi kwiatami. W dodatku mają one przyjemny i delikatny zapach. Musisz jednak wiedzieć, że hibiskus wymaga odpowiedniego nawożenia. Jaki nawóz najlepiej zastosować? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Nawóz do hibiskusa ogrodowego – co powinien zawierać i jaki warto wybrać?

Chcesz wiedzieć, co powinien zawierać nawóz do hibiskusa ogrodowego? Jaki preparat sprawdzi się najlepiej? Otóż musisz mieć świadomość tego, że jest to roślina, która do prawidłowego wzrostu potrzebuje przede wszystkim azotu. Jest to składnik niezbędny do jej intensywnego kwitnienia, a także rozwoju silnych i odpornych na patogeny pędów. W związku z tym warto wybierać takie nawozy, które mają podwyższoną zawartość azotu w stosunku do fosforu i potasu. Tego typu mieszanki znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego.

Opcjonalnie pod hibiskusa można zastosować także obornik granulowany. To nawóz łatwy w użyciu, który nie ma zapachu i uwalnia się stosunkowo powoli. Nie powinien on jednak być jedynym stosowanym preparatem. Pamiętaj też, że obornik lub kompost prosto z gospodarstwa może nie być dobrym rozwiązaniem i doprowadzić do wyschnięcia rośliny.

Zanim posadzisz hibiskusa ogrodowego, przygotuj glebę pod jego uprawę. To roślina, która lubi żyzne i próchnicze podłoże. W dodatku cały czas powinno ono być lekko wilgotne.

Nawożenie hibiskusa ogrodowego – podstawowe zasady

Wiesz już, jaki nawóz do hibiskusa ogrodowego sprawdzi się najlepiej. Zastanawiasz się jednak, w jaki sposób należy nawozić tę roślinę? Otóż przyjęło się, że od wiosny do jesieni można stosować nawóz nawet co dwa tygodnie. Oczywiście dużo zależy od tego, jakiego konkretnie preparatu użyjesz. Pamiętaj, aby zawsze zwracać uwagę na zalecenia producentów.

Pierwsze nawożenie hibiskusa powinno odbyć się już wczesną wiosną. Odczekaj, aż ziemia nieco się ogrzeje i zauważysz, że roślina zaczyna wytwarzać młode pędy. Istotne jest również to, aby ostatni raz wysypać nawóz mniej więcej kilka tygodni przed nadejściem zimy. Hibiskus musi mieć czas, aby odpowiednio się do niej przygotować.

Częstotliwość nawożenia hibiskusa warto zwiększyć w okresie, gdy będzie on w stanie wegetatywnym. Musisz wiedzieć, że roślina potrzebuje wówczas dodatkowej porcji składników odżywczych. Od tego zależy ilość rozwiniętych nowych pędów. Ważnym momentem jest też czas tuż przed kwitnieniem, który zazwyczaj przypada na przełom wiosny i lata. Nawóz może pobudzić kwitnienie i zwiększyć jego intensywność. Nie zapomnij też o solidnym nawożeniu mniej więcej w połowie lata. Wówczas hibiskus wytwarza dużo nowych pędów i potrzebuje energii.

Co jeszcze warto wiedzieć o nawożeniu hibiskusa ogrodowego?

Chcesz wiedzieć, co jeszcze jest kluczowe, jeśli chodzi o nawożenie hibiskusa ogrodowego? Otóż przede wszystkim musisz monitorować wzrost rośliny i ją obserwować. Dzięki temu będziesz widzieć, czy nawożenie jest prawidłowe. Poza tym nie zapomnij, że przed zastosowaniem preparatu konieczne jest dokładne podlanie rośliny. Pozwoli to uniknąć spalenia jej korzeni. Oprócz tego zawsze staraj się równomiernie rozprowadzić nawóz. Nie można też przesadzać z jego ilością, gdyż przyniesie to efekt odwrotny do oczekiwanego. Staraj się zachować przynajmniej dwutygodniowe odstępy między poszczególnymi nawożeniami. Uważnie zapoznaj się z zaleceniami producenta nawozu. Na pewno dzięki temu nie popełnisz poważnych w skutkach błędów.

Jak widać, hibiskus ogrodowy wymaga regularnego nawożenia. Zazwyczaj wykonuje się to od wiosny do jesieni. W niektórych momentach, np. przed kwitnieniem, roślina wymaga zwiększenia ilości nawozu. Pamiętaj, aby wybierać takie mieszanki, które charakteryzują się przewagą azotu. Jeśli zastosujesz się do naszych rad oraz zaleceń producenta, będziesz cieszyć się pięknym i pachnącym hibiskusem w swoim ogrodzie.

Frakcja

Długość w metrach

Szerokość w metrach

Potrzeba 0 worków.