DARMOWA DOSTAWA PACZKOMATEM INPOST

KALKULATOR

Nie wiesz, ile kruszywa powinieneś kupić?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kalkulator zapotrzebowania. Teraz możesz sprawdzić jakiej ilości  kamienia potrzebujesz, aby pokryć dany obszar.

Katalog produktów

Pobierz

PORADA MIESIĄCA

Podpowiadamy, jaki nawóz do lubczyka jest najlepszy

[pokaz_film]

Szukasz aromatycznej rośliny do swojego ogrodu? W takim razie warto postawić na lubczyk, który będzie nie tylko ozdobą, ale też może przydać Ci się w kuchni. Pamiętaj jednak, że roślina ta wymaga odpowiedniej pielęgnacji i nawożenia. Jakie nawozy sprawdzą się najlepiej i kiedy należy je zastosować? Podpowiadamy w naszym artykule!

Jakich składników odżywczych wymaga lubczyk?

Zastanawiasz się, jaki nawóz do lubczyka wybrać? Przede wszystkim musisz wiedzieć, jakich składników odżywczych potrzebuje ta wyjątkowa roślina. Do prawidłowego wzrostu i rozwoju niezbędny jest jej m.in. fosfor, który odpowiada za ukorzenienie lubczyka i intensywny rozwój korzeni. Oprócz tego potrzebny jest też azot wpływający na wzrost pędów i liści. Z kolei dla kwiatów i owoców bardzo ważny będzie potas. Warto wiedzieć, że składnik ten wpływa również na ogólną kondycję całej rośliny. W związku z tym szukaj takich nawozów, które są bogate w te minerały.

Jaki nawóz do lubczyka wybrać?

Nie wiesz, jaki nawóz będzie odpowiedni do lubczyka? Tak naprawdę masz dość dużo możliwości. Z powodzeniem możesz zdecydować się na nawóz organiczny. Jego zaletą jest to, że nie tylko dostarcza on roślinom składniki odżywcze, ale także znacząco poprawia jakość i strukturę gleby. Doskonale sprawdzi się np. granulowany obornik, który należy dodać do dołka w trakcie sadzenia lubczyka. Wysokiej jakości całkowicie naturalny obornik znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego.

Inną dobrą dla lubczyka opcją jest zastosowanie nawozu mineralnego. Najlepiej postawić na preparaty typowo ogrodnicze, które charakteryzują się równowagą składników odżywczych. Lubczyk rozwija się dobrze, jeśli stosuje się nawozy przeznaczone dla warzyw i ziół. Tego typu produkty również znajdziesz w naszym asortymencie.

W jaki sposób należy nawozić lubczyk?

Chcesz wiedzieć, w jaki dokładnie sposób należy nawozić lubczyk? Bez wątpienia bardzo ważne jest, aby przeprowadzić to w odpowiednim terminie. Poza tym musisz dobrze odmierzyć ilość zastosowanego preparatu. Pamiętaj, że zawsze warto zapoznać się z zaleceniami producenta, gdyż poszczególne nawozy mogą się od siebie różnić.

Jeśli masz w ogrodzie lubczyk lub planujesz jego uprawę, musisz wiedzieć, że jego pierwsze nawożenie powinno odbyć się wraz z początkiem sezonu wegetacyjnego. To właśnie wtedy roślina rozpoczyna swój aktywny wzrost. W tym czasie najlepiej zastosować nawóz organiczny, np. granulowany obornik. Dzięki temu lubczyk otrzyma wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Warto mieć świadomość tego, że dobrze jest nawozić lubczyk również latem, kiedy ma miejsce jego intensywny wzrost i kwitnienie. Pamiętaj, aby wykonywać to regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta wybranego preparatu. Co ważne, latem sprawdzi się zarówno nawóz organiczny, jak i mineralny.

Zastanawiasz się, czy należy zastosować nawóz pod lubczyk jesienią? Jak najbardziej. Dobrze, gdyby był to wysokiej jakości granulowany obornik. Pomoże on przygotować się roślinie do zimy i zapewni jej niezbędne składniki odżywcze na początek następnego sezonu wegetacyjnego.

Co jeszcze warto wiedzieć o nawożeniu lubczyka?

Wiesz już, jaki nawóz do lubczyka sprawdzi się najlepiej, ale zastanawiasz się, jak często go używać? Jak już zostało wspomniane, częstotliwość oraz ilość nawożenia zależy od tego, na jaki preparat się zdecydujesz. Teoretycznie, nawożenie w trakcie aktywnego wzrostu lubczyka warto przeprowadzać co 4 lub 6 tygodni. Pamiętaj też, że jeśli planujesz przesadzić lubczyk, odczekaj przynajmniej kilka dni po nawożeniu. Upewnij się również, czy nowe miejsce jest dla tej rośliny odpowiednie. Najlepiej zabrać razem z nią wystarczającą ilość podłoża. Po przesadzeniu należy także zadbać o właściwe nawodnienie.

Jak widać, do lubczyka odpowiednie są zarówno nawozy organiczne, jak i mineralne. Wybór masz naprawdę spory, ale pamiętaj o zachowaniu równowagi poszczególnych składników odżywczych. Jeśli skorzystasz z naszych wskazówek, Twój lubczyk na pewno będzie prawidłowo się rozwijał i pięknie rósł.

Frakcja

Długość w metrach

Szerokość w metrach

Potrzeba 0 worków.