DARMOWA DOSTAWA PACZKOMATEM INPOST

KALKULATOR

Nie wiesz, ile kruszywa powinieneś kupić?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kalkulator zapotrzebowania. Teraz możesz sprawdzić jakiej ilości  kamienia potrzebujesz, aby pokryć dany obszar.

Katalog produktów

Pobierz

PORADA MIESIĄCA

Dodatki do podłoża – popraw warunki uprawy swoich roślin!

Nie od dziś wiadomo, że rośliny mają względem podłoża konkretne wymagania. Zwykle ziemia uniwersalna nie jest wystarczająca do tego, by zapewnić uprawom odpowiednie warunki do rozwoju. Wiele gatunków musi rosnąć na podłożach o szczególnych właściwościach. Dotyczy to także roślin doniczkowych. Chcesz zapewnić swoim uprawom najlepsze warunki? W takim razie koniecznie wybierz dodatki do podłoża, które znajdziesz w tej kategorii. Odpowiednio dopasowane korzystnie wpłyną na rozwój roślin i ich systemu korzeniowego. Dobierając dodatki z tej kategorii, stworzysz optymalne warunki spełniające wymagania wielu gatunków roślin!

Jakie dodatki do podłoża znajdziesz w ofercie Nova Minerals?

Dobrej jakości podłoże powinno zapewniać odpowiednią przepuszczalność powietrza oraz umożliwiać zatrzymywanie wody i składników pokarmowych. Nie mogą znaleźć się w nim jakiekolwiek chorobotwórcze patogeny czy szkodniki. Klasyczne, uniwersalne gleby zwykle nie spełniają tych warunków. Aby poprawić właściwości podłoża, warto je wzbogacić różnego rodzaju dodatkami.

W tej kategorii przygotowaliśmy dodatki do podłoża, które sprawdzą się do różnych gatunków roślin. W ofercie Nova Minerals znajdziesz m.in. keramzyt doniczkowy, wermikulit czy perlit ogrodniczy. Poznaj ich właściwości, wybierz odpowiedni dodatek i już dziś popraw warunki upraw!

Keramzyt doniczkowy – uniwersalny dodatek do podłoża dla Twoich roślin

Jednym z najbardziej praktycznych dodatków, jakie znajdziesz w tej kategorii, jest keramzyt. To niezwykle uniwersalny, a zarazem twardy materiał. Stosowany jako dodatek do podłoża nie zmienia pH gleby – jest całkowicie obojętny chemicznie. Nie rozpuszcza się w wodzie i nie absorbuje substancji odżywczych. Co więcej, ma znakomite właściwości spulchniające, drenarskie i izolujące. Oprócz tego keramzyt napowietrza glebę i pomaga doprowadzić tlen do roślin. W ofercie Nova Minerals znajdziesz go w bardzo atrakcyjnej cenie!

Wermikulit – dodatek o znakomitych właściwościach

W tej kategorii przygotowaliśmy również wermikulit ogrodniczy. Jest znakomitym dodatkiem drenażowym na dno skrzynek na rośliny i doniczek. Stosuje się go też jako dodatek do podłoża uprawnego i podczas zakładania trawników – poprawia bowiem strukturę gruntu. Wermikulit jest przewiewny i ma właściwości higroskopijne. Ponadto spulchnia i wzbogaca glebę, przez co intensyfikuje działanie nawozów. Tym samym stymuluje wzrost roślin, a przy tym jest obojętny chemicznie. Co ciekawe, sprawdza się też jako materiał do przechowywania płodów rolnych i cebulek kwiatowych.

Perlit – niezawodny dodatek do torfu

W ofercie Nova Minerals znajdziesz też perlit ogrodniczy, który przyniesie Ci praktyczne korzyści. Przyspiesza wzrost roślin i korzystnie wpływa na rozwój ich systemu korzeniowego. Napowietrza i spulchnia glebę, a także skutecznie zatrzymuje w niej wodę. Dzięki temu zmniejsza częstotliwość podlewania. Co ciekawe, chroni korzenie przy nadmiarze wody i zapobiega ich gniciu. Perlit jest odporny na działanie pleśni i szkodników. Produkt idealnie nadaje się do mieszania z glebą lub torfem.

Popraw warunki bytowe swoich roślin – wybierz dodatki do podłoża z tej kategorii i przekonaj się, jakie są praktyczne!

Frakcja

Długość w metrach

Szerokość w metrach

Potrzeba 0 worków.