DARMOWA DOSTAWA PACZKOMATEM INPOST

KALKULATOR

Nie wiesz, ile kruszywa powinieneś kupić?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kalkulator zapotrzebowania. Teraz możesz sprawdzić jakiej ilości  kamienia potrzebujesz, aby pokryć dany obszar.

Katalog produktów

Pobierz

PORADA MIESIĄCA

Keramzyt do doniczek, ale i ogrodu – czym jest i gdzie się go wykorzystuje

Uprawa roślin niekiedy wymaga zastosowania specjalnych środków, które wspomogą ich rozrost oraz zapewnią ochronę przed wilgocią, pleśnią i pasożytami. Jednym z częściej wykorzystywanych dodatków jest keramzyt do doniczek. Granulat ten powstał w procesie wypalania naturalnej gliny i charakteryzuje się twardą skorupą. Ten wolny od wszelkich patogenów produkt doskonale wpływa na stan roślin.

Keramzyt do kwiatów – atrakcyjna cena

Keramzyt znajduje zastosowanie nie tylko do kwiatów w domu, lecz także w ogrodzie. Jego niska cena zdecydowanie zachęca do zakupu. To uniwersalne kruszywo doceniane przez amatorów ogrodnictwa oraz tych, którzy zajmują się tym zawodowo. Dostępny w naszej ofercie keramzyt ogrodniczy można znaleźć w różnych objętościach. Dzięki temu każdy ma możliwość dopasowania ilości do swoich potrzeb. Jeśli chodzi o keramzyt, to jego cena w porównaniu do podobnych kruszców jest wyjątkowo atrakcyjna.

Keramzyt jako doskonały drenaż

Przygotowanie specjalistycznego podłoża pod uprawę roślin mających poszczególne wymagania pielęgnacyjne często bywa skomplikowane. Niektóre z kwiatów potrzebują konkretnej ilości wody oraz dostępu do odpowiedniej dawki tlenu. Keramzyt ogrodniczy może im to zapewnić. Dzięki stosowaniu go jako dodatek do podłoża można zwiększyć porowatość i zapewnić korzeniom powietrze, które niezbędne jest do prawidłowego wzrostu.

Keramzyt to dobry drenaż, ponieważ zapobiega zatrzymywaniu wody przez inne składniki występujące w glebie. Każdy, kto chce zadbać o swoją roślinność, powinien o tym pomyśleć. Keramzyt w roli drenażu świetnie się sprawdza, co potwierdzają pozytywne opinie tego kruszcu. Ogromną jego zaletą jest szerokie zastosowanie.

Keramzyt – optymalne podłoże

Granulat ten pozwala stworzyć optymalne podłoże dla wszelkiego gatunku roślin. W naszym asortymencie znajduje się zarówno keramzyt w workach, jak i małych opakowaniach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Kwestia, która zastanawia większość osób to koszt keramzytu ogrodniczego. Cena waha się w zależności od objętości worków. Zachęcamy do przejrzenia oferty i zakupu kruszcu, jakim jest keramzyt. Będzie idealny zarówno do doniczek, jak i ogrodu.

Frakcja

Długość w metrach

Szerokość w metrach

Potrzeba 0 worków.