DARMOWA DOSTAWA PACZKOMATEM INPOST

OBORNIK NATURALNY MIKROGRANULAT worek 25 KG

35,99 

Najniższa cena (2024-06-07): 35,99 

Skorzystaj z darmowej dostawy paczkomatem InPost.

Potrzebujesz pomocy w doborze produktów? Skontaktuj się z nami mailowo (sklep@novaminerals.pl) lub telefonicznie (+48 571 386 712).

Opis

35,99 

Najniższa cena (2024-06-07): 35,99 
EAN: 5904624773843 SKU: WG-0326 Kategorie: ,

Opis

OBORNIK NATURALNY MIKROGRANULAT worek 25 KG

OBORNIK NATURALNY MIKROGRANULAT
OBORNIK NATURALNY w postaci mikroganulatu jest silnie skoncentrowanym naturalnym nawozem organicznym pochodzenia zwierzęcego. Jego bogaty skład, wysoka zawartość substancji humusowych oraz potasu, kluczowego elementu wpływającego na owocowanie i ogólną kondycję roślin, sprawiają, że nawóz przynosi znakomite efekty również na glebach piaszczystych, ubogich w składniki pokarmowe.
OBORNIK NATURALNY znajduje szerokie zastosowanie zarówno w uprawach ogrodniczych jak i w rolnictwie. Jego główną zaletą jest brak pyłu. Unikalna forma mikrogranulek wielkości 2-5 mm doskonale rozprowadza się ręcznie lub przy zastosowaniu siewnika, co pozwala na bardziej efektywne wchłanianie składników odżywczych przez rośliny i uzyskanie obfitszych plonów.
Stosowany głównie na początku sezonu wegetacyjnego przynosi znakomite rezultaty w uprawach warzyw, drzew i krzewów owocowych a także roślin ozdobnych i doniczkowych oraz przy pielęgnacji trawników.

Wyprodukowano zgodnie z najwyższymi standardami sanitarnymi zawartymi w Rozporządzeniu Rady (WE) nr 1069/2009 oraz Komisji (UE) nr 142/2001

ZALETY PRODUKTU
? Bezpieczny dla roślin, ludzi i zwierząt
? Zwiększa aktywność mikrobiologiczną gleby
? Niepylący – forma mikroganulatu
? Wysoka zawartość potasu i składników humusowych
? Łatwo się rozprowadza
? Silna stymulacja zawiązywania kwiatów/owoców
? Wolny od patogenów, nasion chwastów czy grzybów.

STOSOWANIE
Przygotowanie podłoża pod nowe nasadzenia: wczesną wiosną 7-10 dni przed siewem/sadzeniem.
Dokarmianie rosnących już w ziemi roślin: 21-30 dni przed terminem zbioru. Nawożenie trawników – stosować 2-3 krotnie w sezonie na suchy, skoszony trawnik, najlepiej przy użyciu siewnika; późną jesienią – po ostatnim koszeniu.
Gleby lekkie o podłożu piaszczystym lub żwirowym: stosować w podanych niżej proporcjach. Nawożenie roślin należy przeprowadzać dwa razy do roku, w okresie od wiosny do zakończenia procesu wegetacji
Gleby ciężkie, wilgotne (gliny, iły): stosować raz do roku wczesną wiosną, w takich samych proporcjach jak w przypadku gleb lekkich.
Granulki rozsypać równomiernie na całej powierzchni gleby, następnie obficie podlać. W celu bardziej efektywnego wykorzystania przez rośliny zawartych w oborniku składników odżywczych zaleca się przekopanie gleby na głębokość 15-20 cm. Nawóz ulega rozkładowi w ok. 1 miesiąc od zastosowania.
Nie stosować na glebach zalanych wodą lub zamarzniętych oraz podczas opadów deszczu lub śniegu. Ograniczenia nie dotyczą upraw prowadzonych w szklarni, w warunkach niezależnych od pogody.

DAWKOWANIE
(w zależności od czynników zewnętrznych, takich jak właściwości gleby i klimat)
1. Zioła i kwiaty w doniczkach, pojemnikach: ok.10g / 1L podłoża
2. Rośliny ogrodowe: 100-150g / m2
3. Rośliny uprawne (warzywa i owoce): 100-250g / m2
4. Uprawy pod osłonami: 150-250g / m2
5. Trawniki, tereny sportowe: 50-150g / m2
6. Drzewa owocowe: 3-5 kg / roślinę

CHARAKTERYSTYKA NAWOZU
Wielkość granulek: 2-5 mm

Informacje dodatkowe

Waga 25 kg

Informacje dodatkowe

Waga 25 kg

Wybierz inny wariant

Podobne produkty

Frakcja

Długość w metrach

Szerokość w metrach

Potrzeba 0 worków.