DARMOWA DOSTAWA PACZKOMATEM INPOST

Wermikulit ogrodniczy 10L (2-4 mm)

36,99 

Najniższa cena (2024-05-29): 36,99 

Skorzystaj z darmowej dostawy paczkomatem InPost.

Potrzebujesz pomocy w doborze produktów? Skontaktuj się z nami mailowo (sklep@novaminerals.pl) lub telefonicznie (+48 571 386 712).

Opis

36,99 

Najniższa cena (2024-05-29): 36,99 
EAN: 5903754488696 SKU: WG -0203 Kategorie: ,

Opis

Wermikulit ogrodniczy

Wermikulit jest naturalnym minerałem zawierającym bogactwo cennych dla roślin pierwiastków: azotu, potasu, magnezu, wapnia, żelaza i krzemu. Poddany obróbce termicznej (eksponowaniu) przybiera postać bardzo lekkich granulek o harmonijkowej budowie, posiadających dużą zdolność zatrzymywania wilgoci. Wermikulit ogrodniczy powoli uwalnia tę wilgoć, zapewniając roślinom stałą wilgotność gleby i zmniejszając tym samym częstotliwość ich podlewania. Struktura podłoża jest bardziej przewiewna i bogata w tlen, co sprzyja rozwojowi systemu korzeniowego, a przez to przyśpiesza wzrost roślin.

Wermikulit ogrodniczy często wykorzystuje się również do przechowywania płodów rolnych i cebulek kwiatowych oraz jako środek wspomagający kiełkowanie nasion lub jako podłoże do rozmnażania. Inertne (sterylne) właściwości sprawiają, że wyeliminowana jest możliwość przenoszenia patogenów poprzez podłoże, co zwiększa bezpieczeństwo uprawy.

Główne zalety:

Reguluje stosunki powietrzno-wodne w podłożu
Napowietrza i spulchnia glebę, zmniejsza jej kwasowość i zasolenie
Odporny na działanie szkodników, gnicie, rozwój pleśni i grzybów
Przyspiesza tempo wzrostu roślin i ukorzenienia sadzonek
Wolny od patogenów, sztucznych substancji

Wermikulit jako dodatek do podłoży organicznych w uprawach warzyw i kwiatów:

Przygotowanie gleby pod nowe uprawy: w zależności od spoistości gleby stosować w ilości od 10 do 30% objętości podłoża (przy 20% to 1 litr wermikulitu na 4 litry podłoża), dokładnie wymieszać z pozostałymi komponentami (glebą, torfem, biohumusem). W celu odmierzenia właściwych proporcji można wykorzystać np. wiadro o pojemności 10 litrów.

Uprawy w pojemnikach: wymieszać 1 część wermikulitu z 3 częściami podłoża, wsypać do donicy lub skrzynki, następnie posadzić roślinę i obficie podlać.

Zakładanie trawników: przed wysianiem nasion wymieszać przy użyciu narzędzi ogrodniczych wilgotny wermikulit z gruntem rodzimym (ok. 3 litry na 1 m podłoża). Następnie wyrównać podłoże.

Przechowywanie; owoców, warzyw oraz cebulek kwiatowych: wydłuża nawet o 30% okres przechowywania, gwarantując ich dłuższą świeżość.

Kompostowanie: zmniejsza ilość szkodliwych gazów oraz pochłania nieprzyjemne zapachy powstające przy kompostowaniu.

 

Informacje dodatkowe

Waga 10 kg

Informacje dodatkowe

Waga 10 kg

Wybierz inny wariant

Podobne produkty

Frakcja

Długość w metrach

Szerokość w metrach

Potrzeba 0 worków.