sklep@novaminerals.pl

502 879 009

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Informacja o plasowaniu wyników wyszukiwania

KALKULATOR

Nie wiesz, ile kruszywa powinieneś kupić?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kalkulator zapotrzebowania. Teraz możesz sprawdzić jakiej ilości  kamienia potrzebujesz, aby pokryć dany obszar.

Katalog produktów

Pobierz

PORADA MIESIĄCA

Obornik OBOMIX Granulowany Wieloskładnikowy 25 kg (końsko - kurzy)

OBOMIX – OBORNIK granulowany wieloskładnikowy NPK 2-1-3 końsko – kurzy

OBOMIX jest silnie skoncentrowanym nawozem organiczno-mineralnym o szerokim zastosowaniu zarówno w uprawach ogrodniczych jak i w rolnictwie, wspierającym rośliny w procesie wegetacji i prowadzącym do wyższych plonów oraz lepszej jakości warzyw, owoców, kwiatów i trawników. Właściwe nawożenie nawozem OBOMIX zapobiega wystąpieniu objawów niedoboru minerałów w uprawach w okresie wegetacji. Oprócz podstawowych składników NPK, nawóz zawiera dużą ilość wysoko przyswajalnej siarki odpowiedzialnej za przyswajanie azotu przez rośliny. OBOMIX bogaty jest także wapń i magnez (główny składniki chlorofilu) oraz mikroelementy, min. żelazo, miedź, cynk i mangan, które wspomagają proces związywania kwiatów i owoców.

ZALETY PRODUKTU ? Produkt w 100% naturalny i ekologiczny ? Bezpieczny dla roślin, ludzi i zwierząt ? Bogaty w składniki humusowe ? Zwiększa aktywność biologiczną gleby ? Nie zawiera patogenów, nasion chwastów, grzybów i niepożądanych bakterii ? Bez ryzyka przypalania korzeni i liści dzięki niskiej zawartości amoniaku ? Forma pelletu ułatwia dokładne rozprowadzanie ? Możliwość stosowania na wszystkich rodzajach gleb

Charakterystyka: Sucha masa: min. 85%; Masa organiczna: min. 45%; Stosunek C/N: 13 Wilgotność: max. 15% pH: 5-6

NAWÓZ NPK 2-1-3 Azot całkowity (N) 2,0% – azot organiczny 2,0% Fosfor (P2O5) 1,0% Potas (K2O) 3,0% Magnez (MgO) 0,5% Wapń (Ca O) 5,0% Siarka (S) 6,0% Chlorek (Cl) 0,5% Zawartość mikroelementów (mg/kg): Żelazo (Fe) 2250; Mangan (Mn) 250; Cynk (Zn) 150; Miedź (Cu) 25; Bor (B) 20, Molibden (Mo) 4

STOSOWANIE Nawóz można stosować w okresie od wiosny do zakończenia procesu wegetacji. Przygotowanie podłoża pod nowe zasadzenia: wczesną wiosną 7 – 10 dni przed siewem/sadzeniem. Dokarmianie rosnących już w ziemi roślin: stosować dwa-trzy razy w sezonie, najpóźniej 21-30 dni przed terminem zbioru. DAWKOWANIE: warzywa uprawne 150-200g / m2; rośliny ogrodowe 300-600g / m2; drzewa owocowe 4-8 kg/roślinę. Granulki rozsypać równomiernie na całej powierzchni gleby, następnie obficie podlać. W celu bardziej efektywnego wykorzystania przez rośliny zawartych w oborniku składników odżywczych zaleca się przekopanie gleby na głębokość 15-20 cm. Nawóz ulega rozkładowi w ok. 1 miesiąc od zastosowania. UWAGA: Nie stosować na glebach zalanych wodą lub zamarzniętych oraz podczas opadów deszczu.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: Przy pracach z nawozem używać rękawic ochronnych, a po ich zakończeniu umyć dokładnie ręce ciepłą wodą przy użyciu mydła. Po połknięciu: przepłukać jamę ustną wodą. Przy kontakcie ze skórą: zdjąć odzież. Zmyć wodą. Przy kontakcie z oczami: przepłukiwać dużą ilością wody co najmniej 10 minut. Po wstępnym przepłukaniu wyjąć soczewki i kontynuować płukanie. W razie gdy ww. dolegliwości nie ustępują skontaktować się z lekarzem. PRZECHOWYWANIE: Nawóz przechowywać w oryginalnych zamkniętych opakowaniach, w suchych pomieszczeniach. Przechowywać z dala od żywności i napojów, karm dla zwierząt, źródeł ciepła lub ognia, materiałów łatwopalnych i chemikaliów. CHRONIĆ PRZED DZIEĆMI.

45,99 

Najniższa cena (2023-09-27): 50,99 

Pobierz NOTY KATALOGOWE

Promocja!

Wielkość produktu

uzupełnij na karcie produktu
uzupełnij na karcie produktu

Cena za opakowanie

uzupełnij na karcie produktu
uzupełnij na karcie produktu

Wybierz inny wariant

Podobne produkty

Frakcja

Długość w metrach

Szerokość w metrach

Potrzeba 0 worków.