DARMOWA DOSTAWA PACZKOMATEM INPOST

Yara Mila Viking NPK 14-14-21 25 KG

119,99 

Brak w magazynie

Skorzystaj z darmowej dostawy paczkomatem InPost.

Potrzebujesz pomocy w doborze produktów? Skontaktuj się z nami mailowo (sklep@novaminerals.pl) lub telefonicznie (+48 571 386 712).

Opis

YaraMila VIKING NPK 14-14-21

Nawóz YaraMila NPK 14-14-21 to nawóz mineralny, wieloskładnikowy, który w swoim składzie zawiera przede wszystkim azot, fosfor i potas. Stosunek tych składników wynosi

14% azotu,
14% fosforu
21% potasu.

Azot jest niezbędny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin, a także wpływa na ich barwę i intensywność wzrostu. Fosfor jest potrzebny do rozwoju korzeni roślin i wpływa na ich zdolność do pobierania składników pokarmowych z gleby. Potas natomiast wpływa na jakość i wytrzymałość roślin, a także na ich odporność na choroby i niekorzystne warunki środowiskowe.
Zalety YaraMila NPK 14-14-21:

zawartość dwóch form azotu, azotanowej i amonowej, których połączenie wpływa na optymalne wykorzystanie azotu
około 25% fosforu w formie polifosforanów, które w połączeniu z tradycyjnymi ortofosforanami stanowią idealną kompozycję dostępnego dla roślin fosforu, tak potrzebnego m.in. do wiosennej regeneracji ozimin
potas całkowicie rozpuszczalny w wodzie
doskonałe właściwości fizyczne (twardość, ciężar nasypowy, wyrównanie granul) wpływające na równomierny wysiew
jednym przejazdem dostarczamy pierwszą, wczesnowiosenną dawkę azotu, a wraz z nią efektywny fosfor oraz potas

Mając na uwadze fakt, że największe pobranie azotu, fosforu oraz potasu ma miejsce wiosną, stosowanie produktów z grupy Nitrofosek w uprawach ozimych może być jednym z najbardziej plonotwórczych zabiegów agrotechnicznych. Granule typu Prill są drobniejsze od standardowych granul, przy jednakowym ciężarze nasypowym. Dzięki temu większa ilość granul pokrywa jednostkę powierzchni, co wpływa na równomierną dostępność wszystkich składników pokarmowych.

Informacje dodatkowe

Waga25 kg
Wymiary15 × 40 × 55 cm

Wybierz inny wariant

Podobne produkty

Frakcja

Długość w metrach

Szerokość w metrach

Potrzeba 0 worków.