DARMOWA DOSTAWA PACZKOMATEM INPOST

KALKULATOR

Nie wiesz, ile kruszywa powinieneś kupić?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kalkulator zapotrzebowania. Teraz możesz sprawdzić jakiej ilości  kamienia potrzebujesz, aby pokryć dany obszar.

Katalog produktów

Pobierz

PORADA MIESIĄCA

Jak i kiedy nawozić róże? Podpowiadamy

[pokaz_film]

Róże to jedne z najpopularniejszych kwiatów. Można je spotkać w niemal każdym ogrodzie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest ich prawidłowa pielęgnacja, w tym nawożenie. Bez tego mogą one być podatne na choroby, słabo kwitnąć i utracić swój efektowny wygląd. Istotny jest nie tylko wybór nawozu, ale także termin przeprowadzenia takiego zabiegu. Jak i kiedy nawozić róże? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Jak najlepiej nawozić róże?

Nawożenie obornikiem

Musisz wiedzieć, że do nawożenia róż można wykorzystać zarówno preparaty organiczne, jak i mineralne. Wśród tych pierwszych doskonale sprawdza się naturalny granulowany obornik, który poprawia jakość gleby. Jeśli w swoim ogrodzie masz dość piaszczyste podłoże, koniecznie wzbogać je obornikiem. Szeroki wybór naturalnych granulatów znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Pamiętaj, że w niektórych przypadkach obornik okazuje się wystarczający i nie trzeba nawet korzystać z nawozów mineralnych.

Kiedy nawozić róże obornikiem? Zazwyczaj wystarczy zrobić to raz w roku. Wiele osób decyduje się przeprowadzić nawożenie wiosną, ale dobrym wyborem może być też jesień.

Nawozy mineralne

Czasami oprócz zastosowania obornika warto też zdecydować się na nawóz mineralny do róż. Dobrym wyborem jest np. dostępny w naszej ofercie granulowany nawóz wieloskładnikowy marki Vila, który nadaje się do wszystkich gatunków tych kwiatów. Zawiera potas, azot, fosfor, tlenek magnezu oraz bor. Jego zadanie to m.in. wspomaganie szybszego wzrostu róż, a także zwiększenie ich odporności na wymarzanie. Poza tym dzięki niemu Twoje różane krzewy zyskają naprawdę piękny wygląd. Co ważne, jest bardzo wydajny i stosuje się go posypowo, bez konieczności mieszania z glebą.

Tego typu nawóz stosuje się zazwyczaj dwa razy w roku. Warto użyć go w marcu lub kwietniu, a potem w lipcu albo sierpniu. W przypadku młodych nasadzeń nie przesadzaj z jego ilością. Oczywiście zawsze zapoznaj się z zaleceniami producenta. Musisz mieć świadomość tego, że niektóre nawozy należy podsypywać pod kwiaty nawet raz w miesiącu.

Kiedy nawozić róże? Najważniejsze informacje

Chcesz wiedzieć, kiedy nawozić róże? Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku nowych nasadzeń musisz najpierw odpowiednio przygotować glebę i zasilić ją np. obornikiem. W takiej sytuacji nie należy dodatkowo nawozić róż w danym roku. Kolejne nawożenie przeprowadza się dopiero na następną wiosnę po ich przycięciu.

Nawożenie obornikiem wykonuje się tylko raz w sezonie. Przy dobrej jakości glebie i kondycji roślin można zdecydować się na to nawet raz na dwa lub trzy lata. W przypadku granulowanego obornika nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać go każdego roku. Jeśli jednak zdecydowałeś się na kompost, pamiętaj, że musisz zastosować go aż trzy razy w ciągu sezonu (w marcu, pod koniec wiosny oraz jesienią).

W przypadku korzystania z granulowanych nawozów mineralnych dużo zależy od zaleceń producenta. Często stosuje się je dwa lub trzy razy w ciągu roku. Pierwsze nawożenie warto przeprowadzić wraz z początkiem kwietnia. Kolejne powinno mieć miejsce w maju albo czerwcu, kiedy już pojawią się kwiatowe pąki. Z kolei ewentualne ostatnie nawożenie jest wskazane w pierwszej połowie lipca.

Pamiętaj, że sytuacja może wyglądać nieco inaczej w przypadku nawozów długodziałających. Niektóre z nich stosuje się nawet tylko raz w roku. W związku z tym zawsze stosuj się do zaleceń producenta.

O czym trzeba wiedzieć, nawożąc róże?

Zastanawiasz się, co jeszcze ma znaczenie w przypadku nawożenia róż? Przede wszystkim warto wiedzieć, że nawóz rozrzuca się wokół krzewu. Potem należy przekopać go z ziemią, chyba że korzystasz z produktu granulowanego. Ten drugi wariant zakłada sypnięcie jednej lub dwóch garści preparatu pod krzew.

Aby nawóz lepiej rozpuścił się w glebie i dotarł do korzeni, nie zapomnij o obfitym podlaniu rośliny. Preparaty mineralne możesz delikatnie wymieszać z ziemią przy użyciu grabi.

Jak widać, nawożenie róż jest bardzo ważne dla ich rozwoju i zdrowia. Jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, na pewno nie popełnisz żadnego błędu.

Frakcja

Długość w metrach

Szerokość w metrach

Potrzeba 0 worków.