DARMOWA DOSTAWA PACZKOMATEM INPOST

KALKULATOR

Nie wiesz, ile kruszywa powinieneś kupić?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kalkulator zapotrzebowania. Teraz możesz sprawdzić jakiej ilości  kamienia potrzebujesz, aby pokryć dany obszar.

Katalog produktów

Pobierz

PORADA MIESIĄCA

Wysokiej jakości piasek do piaskownic w workach 25 kg

Dzieci kochają zabawę w piasku. Dlatego w niejednym przydomowym ogródku znaleźć można piaskownicę. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nie powinno się jej wypełniać zwykłym piaskiem budowlanym. Do tego celu przeznaczony jest specjalny, atestowany piach do piaskownicy. Zaopatrzyć się w niego można w naszym sklepie internetowym.

Czym cechuje się atestowany piach do piaskownicy?

Sprzedawany w workach specjalny piasek do piaskownicy nie kurzy się, a jednocześnie ma zdolność do przepuszczania wody. Można z niego z łatwością formować różnego rodzaju budowle. Dostępny w naszej ofercie piach do piaskownicy ma świadectwo radioaktywności naturalnej i atest Państwowego Zakładu Higieny PZH. Oznacza to, że jest to produkt przebadany przez ekspertów, w 100% bezpieczny dla dzieci. Jednocześnie pod względem składu wcale nie różni się od normalnego piasku. Tworzą go okrągłe ziarna kwarcowe. 

Jak często należy wymieniać piasek w piaskownicy dziecięcej?

Nawet najlepszej jakości piasek do piaskownicy trzeba regularnie wymieniać. Najlepiej robić to 2-3 razy w ciągu roku, zwłaszcza gdy dzieci intensywnie z niego korzystają. Wtedy można mieć pewność, że w piaskownicy nie rozwijają się żadne grzyby i bakterie. Niestety piasek może się z czasem stać ich siedliskiem. Dodatkowo maluchy mają tendencję do tego, aby wszystko wkładać do ust. Z tego powodu regularna wymiana piachu w piaskownicy powinna być obowiązkowa. 

Jaki piasek do piaskownicy w workach warto wybrać?

Wybór piachu do piaskownicy nigdy nie powinien być przypadkowy. Nie można pod żadnym pozorem sięgać w tym przypadku po piach budowlany czy pochodzący z przypadkowego wykopu. Musi być on czysty, wolny od ostrych kamieni i mieć odpowiednią granulację. Odpowiednia grubość ziaren może bowiem skutecznie zamortyzować ewentualny upadek dziecka. Piach o granulacji do 2 mm jest najbezpieczniejszy dla maluchów i się nie zbija. 

Czy kolor piasku do piaskownicy ma jakieś znaczenie?

Niektórzy zastanawiają się, czy kolor piachu w piaskownicy ma jakieś znaczenie. W praktyce nie wpływa on w żaden sposób na bezpieczeństwo i funkcjonalność. Może mieć tylko znaczenie wizualne. Od barwy piasku zależy to, jak odbija promieniowanie słoneczne i nagrzewa się w gorące dni. Ciemniejszy piach może przyciągać więcej ciepła i być gorący w dotyku. Pod tym względem lepiej wypada piasek jaśniejszy. 

Sprzedawany w workach piasek nie tylko do piaskownicy

Mimo swojej nazwy piasek do piaskownicy można wykorzystać również w inny sposób. Wiele osób wykorzystuje go w ogrodzie, tworząc dzieciom strefy przeznaczone do zabawy. Dostępny w naszym e-sklepie piasek jest sprzedawany w workach po 25 kg każdy. To naprawdę spory zapas, który powinien wystarczyć na dłuższy czas. Z drugiej strony dzieci często przenoszą piasek w różne miejsca, a więc dobrze jest od razu pomyśleć o jego większym zapasie. Na szczęście nie jest to produkt zbyt drogi. 

Frakcja

Długość w metrach

Szerokość w metrach

Potrzeba 0 worków.