DARMOWA DOSTAWA PACZKOMATEM INPOST

KALKULATOR

Nie wiesz, ile kruszywa powinieneś kupić?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kalkulator zapotrzebowania. Teraz możesz sprawdzić jakiej ilości  kamienia potrzebujesz, aby pokryć dany obszar.

Katalog produktów

Pobierz

PORADA MIESIĄCA

Najlepszy nawóz do trawnika? Poznaj PRO COMPLEX NATURE!

[pokaz_film]

Gęsty i intensywnie zielony trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Wbrew pozorom osiągnięcie takiego efektu nie jest wcale proste i nie obędzie się bez odpowiedniej pielęgnacji. Duże znaczenie ma nie tylko koszenie czy podlewanie, ale także nawożenie. Jaki nawóz jest najlepszy do trawnika? Odpowiadamy na to pytanie w dzisiejszym artykule!

Nawożenie trawnika – to musisz wiedzieć

Warto mieć świadomość tego, że trawa rośnie bardzo szybko. Na pewno zauważyłeś, że po skoszeniu odrasta wręcz w mgnieniu oka. Musisz jednak wiedzieć, że jej system korzeniowy jest płytki. W związku z tym składniki pokarmowe znajdujące się w wierzchniej warstwie gleby zostają szybko wykorzystane. Niestety grozi to poważnymi niedoborami. Jeśli wprowadzisz odpowiednie nawożenie trawnika, zapewnisz mu dostęp do niezbędnych substancji odżywczych. Dzięki temu trawa będzie intensywnie rosła przez cały sezon.

Jaki nawóz do trawnika najlepiej wybrać?

Zastanawiasz się, jaki nawóz do trawnika to najlepszy wybór? Warto postawić na preparaty wieloskładnikowe. Poza tym wybierz taki nawóz, który ma postać granulek. Jest on wysoko skoncentrowany i niezwykle wydajny.

Bujny i zielony trawnik to marzenie nie tylko działkowiczów, ale także większości właścicieli domów jednorodzinnych. Jednak co zrobić, aby ten pięknie się prezentował, a trawa była zdrowa? Wieloskładnikowy nawóz do trawy będzie w tym przypadku świetnym rozwiązaniem. Zawiera on nie tylko potas, ale także substancje humusowe, które sprawdzają się nawet w przypadku podłoża ubogiego w składniki odżywcze.

Najlepszy nawóz do trawnika? PRO COMPLEX NATURE

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępny jest granulowany nawóz do trawnika PRO COMPLEX NATURE marki Vila. Z powodzeniem można zastosować go do każdego rodzaju trawy. Regularne stosowanie tego nawozu może znacznie poprawić strukturę gleby. Co więcej, zwiększa zdolność do magazynowania wody, co wpływa korzystnie na wzrost roślinności.

Naturalny nawóz Vila PRO COMPLEX NATURE jest silnie skoncentrowanym produktem. Na uwagę zasługuje również fakt, że nie zawiera on sztucznych składników, gdyż wszystkie są pochodzenia zwierzęcego. W dodatku nawóz nie ma nieprzyjemnego zapachu, więc można zastosować go nawet do przydomowego trawnika. Poza tym produkt jest całkowicie bezpieczny dla ludzi oraz zwierząt. Nie musisz także obawiać się, że przypali trawę. Dzięki wysokiej zawartości potasu i substancji humusowych to doskonałe rozwiązanie nawet w przypadku piaszczystych gleb, które mają mało składników odżywczych.

Dlaczego warto wybrać nawóz PRO COMPLEX NATURE?

Zastanawiasz się, jakie jeszcze zalety ma nawóz PRO COMPLEX NATURE? Musisz wiedzieć, że dzięki jednorodnej formie jest on całkowicie pozbawiony nasion chwastów oraz różnych patogenów. Co ważne, bardzo łatwo się go rozprowadza, a forma granulek ułatwia zachowanie wysokiej precyzji. Istotne jest także to, że preparat uwalnia składniki odżywcze w sposób ciągły i w odpowiednim tempie. Poza tym możesz mieć pewność, że został wyprodukowany zgodnie z obowiązującymi standardami sanitarnymi i nie zawiera żadnych dodatków.

Jak korzystać z PRO COMPLEX NATURE?

Chcesz wiedzieć, jak często należy stosować PRO COMPLEX NATURE? Najlepiej nawozić trawnik pięć razy w ciągu sezonu. Pierwsze nawożenie powinno odbyć się w marcu lub kwietniu, a ostatnie w połowie października. Warto zachować 45-dniowe odstępy. Preferowaną porą na takie zabiegi jest wieczór, kiedy promienie słoneczne nie nagrzewają już tak silnie podłoża i roślin. Jeśli natomiast planujesz założyć nowy trawnik, wymieszaj nawóz z podłożem tydzień lub 10 dni przed wysiewem. Nie zapomnij też o tym, aby dobrze podlać trawnik wodą.

Jak widać, nawożenie trawnika jest bardzo ważnym elementem jego pielęgnacji. Warto zdecydować się na dostępny w naszej ofercie granulowany i całkowicie naturalny nawóz PRO COMPLEX NATURE. Ma on wiele zalet, które z pewnością szybko docenisz i nie pożałujesz zakupu.

Frakcja

Długość w metrach

Szerokość w metrach

Potrzeba 0 worków.