DARMOWA DOSTAWA PACZKOMATEM INPOST

KALKULATOR

Nie wiesz, ile kruszywa powinieneś kupić?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kalkulator zapotrzebowania. Teraz możesz sprawdzić jakiej ilości  kamienia potrzebujesz, aby pokryć dany obszar.

Katalog produktów

Pobierz

PORADA MIESIĄCA

Wysokiej jakości piasek akwarystyczny

Piasek jest osadową skałą okruchową, która składa się z niewielkich ziaren mineralnych. Jest szeroko wykorzystywana np. w akwarystyce. W naszym sklepie internetowym zaopatrzyć się można w wysokiej jakości piasek pochodzący z greckiej wyspy Thassos. Wyróżnia się on wysoką czystością i śnieżnobiałą kolorystyką. Jest on w pełni bezpieczny dla roślin i ryb. Doskonale sprawdza się w zbiornikach biotopowych, zwłaszcza z rybami dennymi czy krewetkami. 

Czym cechuje się dobry piasek akwarystyczny?

Przede wszystkim piasek do akwarium nie może w żaden sposób negatywnie zmieniać parametrów wody. Nasz piasek Thassos jedynie lekko podwyższa pH wody w zbiornikach dla ryb. Prezentuje się przy tym bardzo estetycznie. To zasługa jego białej kolorystyki. Wykorzystać go w praktyce można nie tylko w akwarium. Jest doskonałym wyborem dla osób wykonujących np. ogrody w szkle czy zajmujących się dekoracją wnętrz. 

Jakie zalety ma piasek akwarystyczny?

Piasek cieszy się sporą popularnością wśród akwarystów. Wybierają go osoby, które chcą stworzyć w swoim akwarium naturalne środowisko wodne. Rzeczywiście piasek prezentuje się bardzo dobrze, niejednokrotnie imitując rzeczne czy jeziorne dno. Jest idealny dla ryb, które preferują miękkie podłoże np. dla pielęgnic. Drobnoziarnisty piasek dodatkowo dobrze trzyma korzenie roślin. Aby zapobiec jego zbrylaniu się, trzeba go jednak regularnie mieszać. Dzięki temu nie tworzą się też strefy pozbawione tlenu. 

Czym charakteryzuje się piasek akwarystyczny Thassos?

W naszym sklepie internetowym zaopatrzyć się można w naturalny piasek akwarystyczny pochodzący z wysokiej jakości złóż. Jest on oczyszczany i płukany – pozbawiony wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Za sprawą zawartości węglanu wapnia skutecznie stabilizuje odczyn wody. Sprawdzi się z akwarium każdego typu. Kupić go można w opakowaniu o wadze 20 kg. 

Piasek akwarystyczny w kolorze śnieżnej bieli

Piasek akwarystyczny w jasnym kolorze rozświetla niemal całe akwarium. Dzięki temu wydaje się ono większe niż w rzeczywistości. Sprawia też wrażenie idealnie czystego. Warto pamiętać o tym, że biel doskonale komponuje się z zieloną roślinnością i z kolorystyką wielu ryb, zwiększając ich widoczność. Trudno więc dziwić się temu, że biały piasek akwarystyczny cieszy się na rynku bardzo dużą popularnością. 

Dlaczego odpowiednie podłoże w akwarium ma tak duże znaczenie?

Podłoże w akwarium pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale i praktyczną. Stanowi swego rodzaju fundament dla roślin i pozwala im na prawidłowy rozwój. Jednocześnie jest barierą ochronną przed niebezpiecznymi drobnoustrojami. Piasek akwarystyczny to bardzo popularny wybór, jeśli mowa o podłożach wykorzystywanych w akwariach. Jest odpowiedni dla ryb, które mogą nim z łatwością przerzucać, nie kalecząc się przy okazji. W piasku można też tworzyć niewielkie kryjówki. Piasek nie utrudnia też rozrostu korzeniom roślin. 

Frakcja

Długość w metrach

Szerokość w metrach

Potrzeba 0 worków.