DARMOWA DOSTAWA PACZKOMATEM INPOST

KALKULATOR

Nie wiesz, ile kruszywa powinieneś kupić?

Przygotowaliśmy dla Ciebie kalkulator zapotrzebowania. Teraz możesz sprawdzić jakiej ilości  kamienia potrzebujesz, aby pokryć dany obszar.

Katalog produktów

Pobierz

PORADA MIESIĄCA

Zielony Ogród: Jak Użyźnić Glebę dla Obfitych Plonów

[pokaz_film]

Uprawa warzyw we własnym ogródku wymaga odpowiedniej gleby. By cieszyć się obfitymi plonami, gleba musi dostarczyć roślinom wielu niezbędnych składników odżywczych. Niestety zasobność gleb w owe składniki z roku na rok się pogarsza i niezbędne jest ich uzupełnianie. Popularnym sposobem jest nawożenie gleby przy zastosowaniu obornika zwierzęcego.

Najlepsze nawożenie gleby: Obornik Naturalny Granulowany Nova Minerals

Obornik Uniwersalny Nova Minerals daje znakomite efekty szczególnie na glebach piaszczystych, ubogich w minerały oraz próchnicę, których na terenach zurbanizowanych mamy większość. Aby się o tym przekonać wystarczy nabrać garść świeżo przekopanej ziemi i ścisnąć ją w dłoni: gdy gleba będzie zbyt piaszczysta, grudka ziemi się rozsypie. Taka ziemia szybko ulega przesuszeniu i wymaga ciągłego nawadniania. Wzbogacenie gleby próchnicą zawartą w oborniku wpłynie korzystnie na jej strukturę, podnosząc możliwość zatrzymywania wody. Obornik uniwersalny jest ponadto bogaty w azot, przez co sprzyja uprawie roślin dających dużo zielonej masy, takich jak kapusty czy szpinak. Także buraki, kalafior czy cebula chętnie skorzystają z tak użyźnionej gleby.  Zastosowanie tego obornika polecane jest również przy zakładaniu trawników, których późniejsze nawadnianie jest bardzo kosztowne.

Zapamiętaj

Obornik uniwersalny warto stosować na glebach piaszczystych, pod uprawę: buraków, cebuli kapusty, kalafiora, szpinaku a także na trawnikach.

Frakcja

Długość w metrach

Szerokość w metrach

Potrzeba 0 worków.